Kubki reklamowe termiczne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki termiczne to świetny pomysł na oryginalny prezent dla klienta – czy to z okazji urodzin firmy, czy poszerzenia jej asortymentu lub świąt takich, jak Walentynki czy Boże Narodzenie. Cechą charakterystyczną takiego naczynia jest fakt, iż przez długi czas utrzymuje ono wysoką temperaturę znajdującego się w nim płynu. W takim kubku umieścić można zarówno kawę, jak i herbatę. Sprawdzi się on w czasie spaceru, w drodze do pracy czy podróży. Jakie parametry warto uwzględnić kupując taki produkt? Oto garść przydatnych porad.Kubki reklamowe termiczne różnić mogą się od siebie między innymi pojemnością. Przeważnie waha się ona między 200 a 500 mililitrów, co sprawia, że naczynie jest poręczne, lekkie i z łatwością mieści się w plecaku czy torbie. Nie bez znaczenia jest także kształt kubka, który w znaczący sposób wpływa na ergonomię. Odpowiednio wyprofilowany kubek można z łatwością trzymać w sposób stabilny w każdych warunkach. Może mieć on środkowe zwężenie, być rozszerzany ku górze lub przyjmować kształt puszki. Najwygodniejsze jest pierwsze z rozwiązań.

Nieco droższe kubki reklamowe termiczne wyposażone mogą być w antypoślizgową powłokę gwarantującą dodatkową przyczepność. Sprawia to, że naczynie jest niezwykle komfortowe w codziennym użytkowaniu. Niekiedy takie naczynia pokrywa się matowym lakierem o strukturze gwarantującej pewny chwyt. Wpływ na funkcjonalność kubka ma także jego pokrywa, która powinna gwarantować stuprocentową szczelność. Dzięki temu będzie chroniła napój zarówno przed rozlaniem, jak i utratą ciepła. Idealna pokrywka musi także zapewniać możliwość łatwego picia napoju. Przepływ napoju może odbywać się przez przesunięcie zaślepki, przekręcenie pokrywki lub naciśnięcie specjalnego przycisku.

Kubki reklamowe termiczne wyposażone mogą być w dodatkowe elementy takie, jak otwór odpowietrzający ulokowany w zakrętce, antypoślizgowa podkładka na dnie czy ucho. Każdy z nich w znaczący sposób zwiększa funkcjonalność kubka i ułatwia jego codzienne użytkowanie.